Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
TuranyHľadať
 
 

Novoročný pozdravVytlačiť
 

Milí  spoluobčania!


som veľmi rád, že sa Vám môžem v týchto prvých chvíľach nového roka prihovoriť.

Čas beží neúprosne a po čare Vianoc prežívame prvé hodiny toho nového roku.  Stojíme na prahu nového roka s nádejou, že bude lepší a krajší ako rok predchádzajúci, ktorý sa práve skončil. Pre niekoho to bol rok šťastný, pre iného možno menej úspešný.

Je to až neskutočné, ale rok 2018 je minulosťou. Minulosťou, za ktorou sa dnes chceme všetci obzrieť a bilancovať. Porovnať to, čo predchádzajúci rok priniesol, dal nám do vienka, ale aj naopak, v čom bol pre nás záporným, či menej šťastným. Každému sa vryl do pamäti iným spôsobom. Je dobre sa z času na čas pozastaviť a obzrieť sa. Pozrieť sa na chyby, ktoré sme urobili a vyvarovať sa im. Preto obzrime sa a prajme si, aby sme svoje chyby v prvom rade dokázali rozpoznať, poučiť sa práve z nich a odoslať ich do minulosti. Potom môžeme smelo pozerať do budúcnosti a veriť, že nadchádzajúci rok bude rokom krajším, milším a určite aj hodnotnejším ako ten predchádzajúci.
      A aký by to bol nový rok bez predsavzatia. Dajme si ho všetci Tí, ktorým nie je osud Turian ľahostajný. Dajme si predsavzatie, že rok 2019  bude  rokom ozdravenia medziľudských vzťahov a tolerancie a tiež rokom naštartovania vzájomnej spolupráce pri rozvoji nášho mesta.

     Stalo sa už zvykom, že na začiatku nového roka si podávame ruky s priateľmi, známymi, vyslovujeme si želania do nového roka. Želáme si navzájom šťastie, prajeme si zdravie, pretože je potrebné k tomu, aby sme na našej ceste vpred mohli kráčať bez prekážok. Želáme si úspechy v osobnom živote, v práci a v medziľudských vzťahoch. A v neposlednom rade prajeme si tak potrebnú lásku a úctu človeka k človeku.

A  preto aj ja želám Vám všetkým obyvateľom TURIAN, ako aj príležitostným návštevníkom nášho mesta, aby ste v roku 2019 stretávali len milých a usmievavých ľudí, aby ste pocítili lásku svojho okolia a necítili sa osamelými a opustenými. Aby nepriaznivá ekonomická situácia v mnohých rodinách neprerástla do zúfalstva a beznádeje. Aby sme aj v roku 2019 zaznamenali nové priateľstvá a nezištné činy pre lepší život človeka v našom meste. Aby ste vo svojom meste našli pocit svojho naozajstného domova.
 

To Vám z celého srdca prajem.

                                                                    Ing. Dušan Novysedlák, primátor mesta

 

vyhlásené v mestskom rozhlase dňa 01.01.2019 o 13,00 hod.


 
 

dnes je: 16.6.2019

meniny má: Blanka, Bianka

webygroup
ÚvodÚvodná stránka