Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
TuranyHľadať
 
 

Informácia o stave zabezpečenia detskej a gynekologickej ambulancie.Vytlačiť
 

 

Vzhľadom k tomu, že dlhšiu dobu prebiehajú rôzne zmätočné informácie a následne diskusie o zabezpečení detskej a gynekologickej ambulancie, by som vás chcela ako predsedníčka sociálno-zdravotnej komisie pri mestskom zastupiteľstve informovať o skutočnom stave v akom je príprava začiatku prevádzky ambulancií.

Na úvod by som chcela zdôrazniť a opakovať, že za zdravotnú starostlivosť v území je zodpovedný žilinský samosprávny kraj.

Stav zabezpečenia začiatku prevádzky detskej ambulancie je nasledovný: mesto má pripravené priestory pre prevádzku ambulancie a spolu s pánom primátorom sa nám podarilo zabezpečiť atestovaného pediatra (detského lekára) MUDr. Tomáša Turčana, ktorý je pripravený nastúpiť približne od nového roku kvôli administratívnym dôvodom a tiež kvôli ukončovaniu si ďalšej atestácie. Zamestnávať ho bude poliklinika samosprávneho kraja. Pre zabezpečenie financovania sa chce mesto podieľať na prevádzkových nákladoch, ako aj financovaní zabehnutia ambulancie po dobu 4-5 mesiacov. Podmienkou veľmi dôležitou a zásadnou bude, aby sme sa aktívne podieľali na vytvorení ambulancie a to tým, že prihlásime svoje deti späť do tejto novovytvorenej ambulancie a tak zabezpečíme ekonomický chod ambulancie, pričom minimálny počet prihlásených pediatrických pacientov  je 700, v čo dúfame. V prípade, že sa tento počet nenaplní, prevádzka ambulancie skončí z finančných dôvodov.

Čo sa týka gynekologickej ambulancie a jej začatia prevádzky vieme len to, že MUDr. Štefan Krivuš CSc. rokuje s RÚVZ – odbor hygieny o schválení ambulantných priestorov na prevádzkovanie a ďalej rokuje so samosprávnym krajom o schválení ambulancie a jej prevádzkovaní. Priestory na prevádzkovanie gynekologickej ambulancie má mesto pripravené.

Kocholová, sociálno-zdravotná komisia


 
 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka