Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
TuranyHľadať
 
 

Aktuality - všeobecné oznamy

Futbal - II.Quick trieda Vytlačiť
 

Futbal

19.5.2019 - Turany - Štiavnička  15:1

fotogaléria

 


 
 

Večer v múzeu - fotogalériaVytlačiť
 


 
 

Oznam o poruche mestského rozhlasuVytlačiť
 

Rozhlas

Mestský úrad Turany oznamuje svojim občanom, že z dôvodu poruchy mestského rozhlasu, nefunguje mestský rozhlas na uliciach Osloboditeľov, Mierová, Družstevná a Černík. Porucha bude trvať približne 1 týždeň. V tomto období bude každá hlásená správa umiestňovaná na webovú stránku, nájsť ich môžete na tomto odkaze: https://www.turany.sk/mestsky-rozhlas.html  Za komplikácie sa ospravedlňujeme a ďakujeme za pochopenie.


 
 

Našli sa kľúčeVytlačiť
 

Oznamujeme občanom, že poctivý nálezca našiel kľúč od auta. Majiteľ sa môže osobne staviť na Mestskom úrade Turany - sekretariát, 2.poschodie, alebo nás kontaktovať na tel. č. 4292 400.


 
 

Deň matiek - fotogalériaVytlačiť
 


 
 

Povinnosť Online napojenia všetkých pokladníc na systém finančnej správy eKasa od 01.07.2019Vytlačiť
 

E-kasa

Finančná správa spustila projekt eKasa. Ide o Online napojenie pokladníc na finančnú správu. Nové povinnosti sa týkajú všetkých podnikateľov, ktorí evidujú tržbu. Podnikatelia musia svoje pokladnice upraviť alebo vymeniť a zapojiť sa do systému eKasa najneskôr od 1.júla 2019. Finančná správa v tejto súvislosti dáva do pozornosti nasledovný oznam:
Podnikatelia, ktorí evidujú tržbu v registračných pokladniciach, musia požiadať o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient a to čo najskôr.
O pridelenie kódu je potrebné požiadať čo najskôr aj v prípade, ak sa k systému eKasa budú pripájať až od júla 2019. Vyhnú sa tak potenciálnemu náporu počas posledných dni. Pokladnicu si totiž po pridelení kódu do 1. júla 2019 zinicializujú kedykoľvek podľa vlastného uváženia a bez zbytočnej časovej tiesne.
Každá pokladnica musí mať svoj kód. Žiadosť je potrebné podať elektronicky prostredníctvom osobnej internetovej zóny na portáli finančnej správy. Formulár je dostupný v časti Katalóg formulárov. Finančná správa takto prijatú žiadosť spracuje. Po spracovaní žiadosti si podnikateľ v osobnej internetovej zóne v časti eKasa stiahne tzv. inicializačný balíček a svoju pokladnicu si následne zinicializuje kedykoľvek do l.júla 2019, resp. do termínu, keď prvýkrát začne evidovať tržbu. Táto povinnosť sa týka všetkých podnikateľov, ktorí evidujú tržbu a musia prejsť na tzv. Online registračné pokladnice, pripadne bezplatnú virtuálnu registračnú pokladnicu.
Viac informácií na telefónnom čísle 048/4317222 alebo na www.financnasprava.sk

 


 
 

Pozvánka na otvorenie 28.ročníka Majstrovstiev okresu Martin v atletickom štvorboji najmladšieho žiactvaVytlačiť
 

Atletický štvorboj


 
 

Tradičné stavanie mája - fotogalériaVytlačiť
 


 
 

Volejbalový turnaj v ZŠ - fotogalériaVytlačiť
 


 
 

Plán využitia priestorov v Posádkovom cvičisku Sučany - Turany - Ostré streľby v mesiaci májVytlačiť
 

Ossr

Podľa plánu výcviku sú organizované život ohrozujúce zamestnania (Bariérová strelnica Turany - ostré streľby)

V dobe vykonávanie strelieb je prísny zákaz pohybu osôb a vozidiel v priestoroch Bariérovej strelnice. Osoby, ktoré nebudú dodržiavať dočasný zákaz vstupu do priestorov Bariérovej strelnice v čase vykonávania strelieb ostrou muníciou, sa vystavujú reálnemu nebezpečenstvu ohrozenia zdravia a života. Ministerstvo obrany Slovenskej republiky nezodpovedá za poškodenie zdravia alebo za inú škodu, ktorá vznikne v dôsledku nerešpektovania ustanovených zákazov. Zvlášť sa upozorňuje na vyznačené dni, kedy bude prebiehať výcvik vo vedení pásovej techniky a kolesovej techniky, bezpečnostná vzdialenosť od jazdných dráh je minimálne 20 m.

 

Rozpis činnosti je uvedený v priloženom súbore.

Plán činností na cvičisku v mesiaci máj 2019 strelby-maj19.pdf strelby-maj19.pdf (144.4 kB)

 
 
Položky 1-10 z 41

dnes je: 21.5.2019

meniny má: Zina

webygroup
ÚvodÚvodná stránka