Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
TuranyHľadať
 
 

OZ Janka Hraška

OBČIANSKE ZDRUŽENIE JANKA HRAŠKA

Prosba o 2 percentá Vašej už zaplatenej dane z príjmu za rok 2018

Milí rodičia a priatelia materskej školy,

touto formou sa uchádzame o Vašu podporu v podobe poskytnutia 2 % z Vašich daní za rok 2018 v prospech Občianskeho združenia Janka Hraška pri MŠ Turany.

Snahou občianskeho združenia je pomáhať v rozvoji materskej školy. Máme záujem, aby sa deti vzdelávali vo vyhovujúcom a peknom prostredí a aby k tomuto procesu mala materská škola kvalitné pomôcky. Toto je náš hlavný cieľ a snažíme sa ho napĺňať postupnými krokmi.

 

Náš cieľ však nemožno dosiahnuť bez Vašej účasti, účasti rodičov a priaznivcov našej materskej školy. Preto Vám touto formou vyslovujeme poďakovanie za doterajšiu pomoc a finančné príspevky. Zároveň by sme sa chceli uchádzať o Vašu priazeň pri poskytnutí aj 2 % z Vašich daní na tieto účely. Žiadneho darcu to nestojí ani korunu naviac, pretože ide o financie, ktoré štát dostane od každého pracujúceho občana. Občan však môže rozhodnúť o poukázaní 2 % z týchto daní pre vybraný právny subjekt.

 

Ako občianske združenie pri materskej škole Vás teda prosíme, aby ste poskytli 2 %

z Vašich daní v prospech materskej školy a našich detí. Uisťujeme Vás, že budú účelne použité.

Ďakujeme

 

Postup na poukázanie 2 %:

pre zamestnancov

(ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov)

1. Po vykonaní ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň zo strany Vášho zamestnávateľa požiadajte, aby Vám Váš zamestnávateľ vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení  dane.

2. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2 % z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať.

3. Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane z príjmov fyzických osôb.

4. Do Vyhlásenia napíšte sumu, ktorú chcete prijímateľovi poukázať.

5. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, pošlite alebo doručte riaditeľke materskej školy do 27.4. toho roku, ostatné vybavíme za Vás, alebo doručte do 30.4. toho roku na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

 

pre podnikateľov (fyzické a právnické osoby)

Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane je obsiahnuté v daňovom priznaní za hore uvedený rok. Prosíme Vás – ak ste si vybrali ako príjemcu Občianske združenie Janka Hraška pri MŠ Turany, Obchodná aby ste uviedli do príslušných kolónok v daňovom priznaní tieto údaje:

 

               IČO: 50621645

               Právna forma: Občianske združenie

               Obchodné meno: Občianske združenie Janka Hraška pri MŠ Turany, Obchodná

               Sídlo:  Materská škola, Obchodná 1241/27, 03853 Turany

 


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka