Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
TuranyHľadať
 
 

Futbalový klub

Futbalový klub TATRAN Turany

 

Fotogalérie

 

I. trieda  Turany - Košťany   3:3 - 11.8.2019 - fotogaléria zo zápasu

 

Výsledky zápasov

 

I. Double STAR BET trieda - TFZ - odkaz na aktuálne poradie a výsledky

Dorast - odkaz na aktuálne poradie a výsledky

Žiaci - odkaz na aktuálne poradie a výsledky

 

ŠTADIÓN

Nový športový štadión bol vybudovaný v Záblatí, v priestore poniže štátnej hradskej v roku 1947. Finančných prostriedkov nebolo, oplotenie ihriska bolo možné urobiť za peniaze získané za kvalitného hráča tej doby Jozefa Liskaja od TJ Rybárpole, kde ho turiansky oddiel odpredal. V roku 1950 bola postavená tribúna. Prevážnu časť nákladov hradil podnik Drevina. V roku 1951 po finančnej subvencií 250 000 Sk bola vybudovaná ľahkoatletická dráha, postavené boli hodiny na ihrisku. Atletická dráha 400m bola prvá v okrese a bola pýchou Turian. Prvé ľahkoatletické preteky na štadióne boli 16.6.1951.

15.11. 1964 vyhorela na štadióne tribúna, ubytovacie kabíny a sklady.

V roku 1967 sa rozhodlo že sa bude stavať nový štadión a to pri stanici. V prvej etape sa počítalo že sa bude stavať trávnaté a škvárové ihrisko, ďalej tribúna a ostatné zariadenia. S výstavbou sa začalo v lete 1967. Hlavnú zásluhu na tom mali MNV Turany a Drevina Turany.

V roku 1977 bol odovzdaný areál nového športového štadióna s atletickou dráhou.

Futbalový štadión - 2

Futbalový štadión - 1

Futbalový štadión - 3

Svetelná tabuľa na štadióne

Vstup na štadión

Detail tribúny

 

Prvé záznamy v kronike

Prvý záznam v obecnej kronike o športe je z roku 1949. Hlavný odvetvím športu je futbal. Oddiel je založený v roku 1933. V tom čase pôsobil v Turanoch učiteľ Gejza Mihálik, ktorý si všimol záujem o futbal. Stal si do čela mládeže a začal pracovať ako organizátor. V roku 1934 spolu s Gustávom Renčom zvolal zakladajúcu schôdzu do hostinca Ondreja Litvaja. Futbalový oddiel sa schádzal Ladislava Štastného v hostinci pri stanici, kde bola uložená aj výstroj. V roku 1934 sa začali hrávať majstrovské zápasy na ihrisku pri Plese. Kapitánom mužstva bol vtedy František Žiak. Oporou mužstva boli židovskí bratia Zingerovci, káder hráčov neskôr tvorili Vrútočania. Prvý zápas prehrali so Sučanmi 3:4. Prvé ihrisko bolo na Plese pri železničnom moste, no nemalo obliekárne pre hráčov.

 


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka