KNIHA NÁVŠTEV

V "Knihe návštev" očakávame pripomienky, otázky a reakcie prispievateľov mimo obce, ktorí sa dostali na našu stránku a chcú sa vyjadriť. Príspevky zasielajte na adresu kniha@turany.sk

 

2.3.2013
Jaromír Meriač, Valča
S obdivom sledujem aktivity obce Turany, starostu, zastupiteľstva a zamestnancov OÚ a klubov. Pohľad na dianie v obci poskytuje aj mne inokrajcovi oficiálna WEB prezentácia, ktorá je zrkadlom diania v obci. Vysoko hodnotím poslednú akciu ocenenia športovcov a aktívnych občanov obce. Ocenenie pre všetky vekové kategórie od žiakov po seniorov je určite motivačným prvkom pre nárast ďalších aktivít a šírenie dobrého mena obce.Prajem, aby Vaše aktivity neustali.
28.9.2011
Lýdia Kováčova
Ahojte, nedá mi nepochváliť stránku obce. Aj keď už v obci nebývam, často a veľmi rada sa prebehnem „domov!A samozrejme robia mi radosť staré fotografie a pozvánky na podujatia v obci za čo vám patrí veľká vďaka s pozdravom Lýdia Kováčova
28.02.2011
L.Medveďová
Chcem pochváliť webovú stránku Turian, ktorá sa mi veľmi páči. Hlavne ma zaujala obecná kronika. Aj keď som sa prisťahovala do Turian až v roku 1967, rada som si prečítala o udalostiach, ktoré sa odohrali v Turanoch, zvlášť v tých dávnejších časoch.Na niektoré si sama spomínam. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa na príprave tejto stránky podieľajú.
10.01.2010
p.Olšiaková
Dobrý deň, chcela by som velmi pekne poďakovať za ochotu pánu starostovi Ing.Blahušiakovi ako i pani matrikárke Ing.Pirháčovej za pomoc pri hľadaní údajov o mojich príbuzných.Ešte raz velká vďaka.Webová stránka sa mi velmi páči, rada sa k nej vraciam. Prajem všetko dobré.
04.09.2010
Miroslava Vargova
Volam sa miroslava vargova,pochadzam zo svrcinovca,ale sedem rokov som byvala v turanoch,na druzstevnej ulici.vlastne uz 13 rokov byvam na svrcinovci,turany sa vyrazne  zmenili,a to k lepsiemu.v roku 2009 som bola na mensej navsteve a popozerala som si vsetky novinky........a to som neverila  vlastnym ociam ako sa turany rozrastli.budem sa tam vzdy rada vracat a spominat budem len v dobrom,prajem este vela uspechov v rozsirovani obce.s pozdravom miroslava vargova
11.10.2009
Martin Šimeček
Dobrý deň,
volám sa Martin Šimeček a môj rod pochádza z Turian a je to rod ktorý bol a je  patriotom k svojmu miestu kde sa narodili jeho predkovia. Moja babka je z rodu Chrenko a môj pradedko je ten čo premenoval Turáň na Turany a zbil Ujhélyho maďaróna ktorý škodil obci a jej obyvateľstvu. A bol predsedom Tatra banky v Turanoch. Odvolávam sa na Ivana Thurzu,ktorý to napísal v knihe Medzi vrchmi na rovine.
  Ďakujem a prajem obci všetko najlepšie a nech prosperuje do krásy a nie do zániku.
                                      s pozdravom           Martin Šimeček
03.10.2009
Melánia Fučelova s rodinou

Rada by som sa poďakovala organizátorom akcie"Deň obce Turany" za pekný a hodnotný kultúry program a za celé usporiadanie osláv.Veľa úspechov a vďaka Vám všetkým.

s pozdravom Melánia Fučelova s rodinou

11.6.2009
Marek Ftáčik
Srdečný pozdrav z Nového Jičína posiela Marek Ftáčik. Už sa teším na dovolenku  doma v Turanoch,na kamátov a známych.
28.5.2009
Lenka
Turany jsou krásné městečko,na které moc ráda vzpomínám,jako dítě jsem sem jezdila se svým otcem a prožila tu krásné zážitky,škoda,že už je ta doba dávno pryč.Přeji Vám ,aby se Vám dařilo a aby Vaše městečko jen kvetlo.
9.2.2009

Pavol Milan, Martin

Ďakujem organizátorom TBS 2009 za úsilie vynaložené pri organizovaní akcie i napriek krajne nepriaznivým snehovým podmienkam. 
5.2.2009
Jozef Liskaj
Ďakujem Jarkovi Meriačovi za uznanie a obdivujem jeho kondíciu dôchodcu, keď na koliečkových korčuliach popreháňa väčšinu mladých. Želám Ti Jarko ešte veľa bezpečných kilometrov na IN-LINE - och.
29.1.2009
Jaro Meriač z Valče.
Prijmite uznanie za perfektne fungujúcu stránku obce. Čo ma najviac zaujalo, je mravenčia práca Jožka  Liskaja a jeho podiel na vedení športovej časti, propagácii športového diania v Turanoch, vedenie štatistík bežeckých súťaží, či už miestnych, okresných, ale aj celoslovenských.Stretnutia s Vašimi športovcami bývajú vždy príjemné. Prajem im veľa zdravia a hlavne motivujúcich športových úspechov. 
2.1.2009
Ivan Grilus
Na vašej stránke som prvý krát. Prekvapil ma design, atraktivita, štruktúra a jednoduchosť ovládania. Stránku hodnotím veľmi pozitívne, pretože spĺňa najnovšie kritéria. Keďže už v obci nebývam a často cestujem do zahraničia, preto sa do obce budem prostredníctvom aj tejto stránky rád  vracať .Ďakujem tvorcom/vedeniu obce za dobrý nápad a vám všetkým prajem veľa zdravia a úspešný celý rok 2009!
27.10.2008
Roman Ujček
Ahojte turanci.pozdravuje Vás Orava.
7.10.2008
Zuzana
Turany su super.Ako v com..Dlho som nebola doma..Pozdravujem vsetkych a spravajte sa slusne:-)
31.08.2008
Švehlova magda
Dedinka Turany mi ostane v srdci na vždy.Prežila som tu krásnu mladost.Navštevovala som tu odborné učnovské stredisko.Sú to krasné spomienky.Vroku 2007 sme mali stretnutie po 40 rokoch.Poviem vám ani sme sa mnohý nepoznali ale bolo to krásne.Týmto si dovolujem pozdravit môjho majstra pána Kordu,vychovavatelku pani Stankoviansku ba aj pani Munkovú.Za všetkých vás srdečne zdravím a dovidenia o rok.Švehlová
24.7.2008
Lubko
Nadherne mesto :Da ludkovia v nom to ani nevravim:D aspon ze som mal moznost si ho prehliadnut z blizka vdaka mojej kamaratke.dakujem...
8.6.2008
Lubomir Mezei
rad chodim na dovolenku k vam s rodinou je u vas super a dakujem vam
8.6.2008
Honza a Pepa
Je to krásné městečko...o prázdninách se tam chceme jet podívat.A pozdravujte radku Kurhajcovou:-D zatim alooha
16.05.2008
Deakova Alexandra
Paci sa mi web stranka turian a chcem podakovat vsetkym co ju vytvorili. Takto si mozem zaspominat na krasu Turian i ked nie som prave doma. Zasielam pekny pozdrav z Afriky :) pa
22.11.2007
Barbara Ogorek

Pisze do was z Polski.postanowiłam za waszym pośrednictwem odnależć krewnych w waszym miescie .od kilku lat nie dają znaku życia i bardzo mnie to martwi .mam nadzieje że ktoś zechce mi pomoc.chodzi mi o stefanie i duszana vinarczyk .mieszkaja na al. czervenej armady w niskim 4 rodzinnym domu.prosim pekne pomożte .niech napiszą do rodziny w jaworznie albo na moj e-mail

odpoveď: Pani Ogorek, Vaši príbuzní bývajú v našej obci na ulici Červenej armády 926/5.038 53 Turany. Keďže nemáme ich e-mailovú adresu, doporučujeme obrátiť sa na nich písomne.

15.03.2007
Eva Bogyayova

Kde najdem udaje o ludoch, ktori zili v Turanoch okolo 1840-1890? Hladam udaje o mojom praotcovi, Bogyay Pal-ovi, bol ev. farar v Turanoch.

odpoveď OÚ: Údaje o Vašom starom otcovi najskôr získate na ev.farskom úrade v Turanoch.

 

 

 

Copyright (c) Webadmin - 2017